Masáže

Reference

"Masáž u Heleny vřele doporučuji! Má úžasný vnímavý dotyk a propojuje celé tělo. Při masáži jsem mohla plně relaxovat, uvolnit veškeré napětí, cítila jsem se v bezpečí. Děkuji a těším se na další." Eliška Patrmanová

"Jsem vděčná, že jsem Helenu objevila. Bylo to skrze psané doporučení na facebooku, tak to posilám dál i já. Masáž jsem si zopakovala nejen já, ale i můj muž již několikrát. Darovali jsme tento zážitek i mé sestřence, tchýni a tchánovi. Přes počáteční nedůvěru v mé doporučení i oni přicházeli z masáže s naprosto jiným výrazem v tváři. Helena má hluboký vědomý dotyk, přijde mi, že s mým tělem tančí, vždy vyslyšela a nad očekávání se pověnovala mým aktuálním přáním a potřebám. Heleno, díky za Tvou péči." Edita Čechová

"V živote som skúsila veľa štýlov masáži, veľa masérov, masériek. Helenin prístup je výnimočný a jedinečný v jej schopnosti napojiť sa na skutočné potreby fyzického a psychického tela. Cítim, že tento proces neprebieha v rozhovore o fyzickom stave, ale je darom od Boha, ktorý Helena, proste, má...Okrem jasných fyzických prejavov po masáži som pociťovala niečo viac. Prúdenie energií iným tokom, nájdenie odpovedí. Masáž u Heleny nie je iba "masáž"...vnímam to ako čas modlitby, viery. Ide o vieru v prirodzenú inteligenciu tela." Romana Packová

"Helena, jakožto profesionální tanečnice, přistupuje k tělu a vnímá jej specifickým způsobem a pohyby jejích rukou při masáži rozehrávají vlastní tanec. Tento přístup v kombinaci s jejími znalostmi masážních terapií a technik je zárukou toho, že se při masáži i po jejím skončení budete cítit opravdu dobře. Za sebe mohu říci, že masáž pro mne byla nesmírně uvolňujícím a celkově obohacujícím zážitkem. Masáže Heleny Arenbergerové mohu tedy každému stoprocentně doporučit a už teď se těším, až budu opět v Praze a navštívím ji." Monika Hanková, New York

"Masáž od Heleny je oázou pro tělo i duši. Velmi oceňuji její citlivý přístup k tělu a pečlivý ohled na osobní potřeby. Helenina masáž je stejně skvělý, jedinečný a především profesionální zážitek jako její tanec na jevišti." Andrea Švandová

"Po masáži jsem si skutečně plul. Večer mne piriformis bolel trochu víc než přes den, ale jen do chvíle než jsem ulehl. Dva dny předtím jsem spal minimálně. Přes noc to přestalo a druhý den (až do dnes) jsem o tom už nevěděl. Celkově se cítím vědomý v pohybu a uvolněný. Vaše praxe se mi moc líbí a rád ji budu všem doporučovat." Honza Pospíšil

"U Heleny jsem si nějak od začátku byla jistá, že mi s ní bude příjemně, že na mne bude mít dost času, že do mě nebude dloubat a praktikovat stereotypní naučené pohyby jak na běžícím páse, že mi bytí v její přítomnosti zlepší náladu. A mám radost, že jsem se nemýlila ani trochu Navíc jsem dostala lahodný čaj a snad poprvé v životě jsem zažila masáž, kdy mi ani na malou chviličku nebyla zima. Tak mohu vřele doporučit." Mirka Papajiková


Proč jít na masáž?

uvolňuje energetické blokády
stimuluje krevní oběh a cirkulaci lymfy
odstraňuje bolestivost páteře, působí proti migrénám
uvolňuje bolest, napětí a ztuhlost svalů a kloubů
zlepšuje vylučování odpadů z těla
zbavuje pocitů únavy a nervového napětí
navozuje hlubokou relaxaci, zlepšuje spánek i náladu
zvyšuje flexibilitu těla
posiluje imunitní systém


Abyste podpořili účinky masáže, případně se vyhnuli jakýmkoli komplikacím, přečtěte si, prosím, ve vlastním zájmu Doporučení a upozornění k masáži.

Můj přístup a nabídka

Věřím v sílu vnímavého dotyku. Kvalitní masáž považuji za skvělý prostředek k dosažení přirozeného stavu rovnováhy v našem těle, k prevenci fyzických problémů, k lepšímu zvládání stresu, k navození hluboké relaxace a nalezení hlubšího spojení s vlastním tělem a myslí.

Mým ideálem je masáž na míru, která co nejvíce reflektuje Váš fyzický a psychický stav. Podle Vaší potřeby využiji určitý druh masáže nebo různé masážní techniky ve vhodné kombinaci. Čerpám z masáže klasické, havajské lomi lomi, deep tissue a tradiční thajské. Masáž probíhá dle vašeho výběru na masážním lehátku s olejem nebo na tenké matraci na zemi v oblečení.

Společně zjistíme, co pro Vás funguje více a co méně. Postupně můžeme masáž přizpůsobit tak, aby co nejvíce vyhovovala Vašim potřebám a Vašemu aktuálnímu fyzickému a psychickému stavu. Proto velmi vítám Vaši zpětnou vazbu.

K masáži používám výhradně kvalitní rostlinné oleje lisované za studena. Výběr konkrétního oleje z mé nabídky je na Vás.

Klasická masáž

Nazývaná také švédská, je základním typem masáže, při které se pomocí různých technik (roztírání, hnětení, tření, tepání) zmírňuje napětí a bolesti svalů. Způsobem provedení lze zvýraznit ralaxační nebo excitační účinek.

Tradiční thajská masáž

Podstatou thajské masáže je teorie energetických drah v těle. Aby zdraví těla a mysli zůstalo zachováno, měla by v nich životní energie volně proudit. Zablokování toku energie může vést k nepohodlí, může mít negativní vliv na funkci orgánů, a případně vést k nemocem. Během masáže je proto dlaněmi, palci, lokty, chodidly a koleny vyvíjen tlak na reflexní body umístěné v energetických dráhách, čímž dochází k uvolňování toku energie, relaxaci a podpoře přirozených léčivých procesů.

Úplná thajská masáž proto zahrnuje kombinaci akupresury, práce na energetických dráhách a pasivní jógová protažení. Masážní a manipulační techniky jsou přizpůsobeny Vašemu zdravotnímu stavu a možnostem. Masáž má meditativní charakter a často se ztrácí pojem o čase.

Provádí se na tenké matraci na podlaze ve volném oděvu. Prosím, vezměte si s sebou na převlečení pohodlné oblečení umožňující pohyb a ponožky.

Havajská masáž lomi lomi

Nepřerušovaný tok dlouhých a na sebe navazujících tahů vedených průběžně po celém těle a plynulý rytmus, jenž je charakteristickým rysem této masáže, přináší hluboké uvolnění těla a mysli. Díky svým relaxačním účinkům patří mezi nejoblíbenější masáže.

Deep tissue masáž

Slouží především k uvolnění hlubších vrstev svalových vláken, vazů a šlach. Některé hmaty se provádí na suché pokožce bez oleje. V určitých momentech masáže budete aktivní. Techniky deep tissue masáže pomáhají při chronických bolestech a napětí. Aby se dostavil očekávaný účinek, doporučuji pravidelně 1 týdně po dobu 5–6 týdnů.


Doporučení a upozornění k masáži

před masáží

Před první návštěvou společně vyplníme krátký dotazník, který se bude týkat Vašeho zdravotního stavu. Ráda bych věděla o Vašich případných zdravotních potížích, jakou roli ve Vašem životě hraje pohyb, a jaký druh práce vykonáváte.

Prosím, informujte mne při dalších návštěvách o změnách Vašeho zdravotního stavu.

Alespoň 2 hodiny před masáží nejezte těžká jídla, nepijte alkohol, neužívejte jiné omamné látky.

V případě pravidelného užívání léků je vhodné konzultovat masáž s lékařem, neboť masáž může účinky léků zvýšit.

Před masáží odložte šperky a hodinky, a vypněte si, prosím, mobil.

Doporučuji vyhradit si na masáž dostatečné množství času a nechat účinky doznít. Reakce na masáž jsou individuální, nicméně zkuste si především po celkové masáži neplánovat náročné aktivity.

během masáže

Volně a plynule dýchejte.

Masáž je pro vás, nebojte se sdělit mi v průběhu masáže Vaše pocity či přání.

Při uvolnění těla někdy dochází i k uvolnění nahromaděných emocí. Pokud Vás přemůže smích či pláč, nebraňte se tomu, nechte plynout a postupně odeznít.

po masáži

Ihned po masáži je vhodné vstávat pomalu, přes leh na boku a sed do stoje.

Při masáži se působí na lymfatický systém a tělo se detoxikuje. Pokud po masáži doplníte tekutiny, ideálně ve formě neperlivé vody, podpoříte vyplavování odpadních látek z těla.

Účinky masáže na energetické dráhy v těle doznívají několik hodin, je proto vhodné se alespoň 3 hodiny nesprchovat.

Jezte lehká jídla a nepijte alkohol, aby nebyl organismus příliš zatěžován.

možné negativní stavy po masáži

Ačkoli se většina lidí cítí po masáži uvolněně a dobře, je nutné upozornit na možné negativní fyzické či psychické stavy. Mohou nastat, nechodíte-li na masáž pravidelně, nejste-li běžně fyzicky aktivní či procházíte-li stresujícím obdobím. Při masáži dochází k podpoře všech funkcí v těle, nastartování samoléčebných a očistných procesů, uvolnění fyzického i emocionálního těla. Mohou se objevit pocity únavy, namožení svalů, změny nálad, emotivnější reakce, na povrch mohou vyplavat dlouho potlačované emoce. Všechny uvedené symptomy jsou normální a měly by odeznít do 24 hodin.

Má masáž bolet?

Masáž by měla být příjemným a užitečným zážitkem pro Vaše tělo a mysl. Pokud jste svému tělu dlouhodobě nevěnovali dostatečnou pozornost, ignorovali signály, že něco není v pořádku, případně se uklidňovali léky proti bolesti, může být pro Vás jakákoli masáž na některých místech mírně bolestivá. Zejména v případě masáže, která se zaměřuje na konkrétní problém, můžete zpočátku pociťovat mírnou bolest. Ta ale bývá zpravidla vnímána jako bolest úlevná, „léčivá“ a postupně ustupuje, až zůstane jen pocit tlaku a rozlévajícího se tepla. Jelikož jsme každý jiný, doporučuji komunikovat a během masáže sdělovat Vaše pocity.

Jak často si masáž dopřát?

V ideálním případě by měla mít masáž preventivní charakter, aby se tělo udržovalo v rovnováze a předcházelo se tak možným obtížím. Jako prevenci doporučuji masáž pravidelně alespoň jednou za 3-4 týdny.

Procházíte-li stresujícím obdobím, častější masáž Vám přinese žádané uvolnění.

Máte-li dlouhodobé potíže s pohybovým aparátem nebo trpíte-li migrénami či nespavostí, je vhodná masáž 1x týdně po dobu několika týdnů. Po několika pravidelně absolvovaných návštěvách budete cítit zlepšení.

V případě nesnesitelných bolestí, bránících i malému pohybu, doporučuji vyhledat lékaře a jako první pomoc klidový režim a suché teplo.

Kdy nechodit na masáž

Nutná konzultace, zda je masáž vhodná


Ceník masáží

60 minut 900 Kč

90 minut 1350 Kč

Pokud se rozhodnete plánovanou masáž zrušit, učiňte tak prosím s předstihem (alespoň 24 hodin), aby mohl uvolněný termín využít někdo jiný! Děkuji.


Dárkový poukaz

darkov-poukaz.png

Certifikáty

sportovni-rekonvalescencni-masaz.jpg professional-thai-massage.jpg havajska-masaz.jpg deep-tissue.jpg axialni-system.jpg potvrzeni-o-ucasti.jpg pletenec-horni-koncetiny.jpg