O mně

Jsem profesionální tanečnice na volné noze, věnuji se interpretaci, podílím se na tvorbě představení, vedu lekce a workshopy současného tance a kontaktní improvizace pro profesionály, budoucí profesionály i laickou veřejnost.

Jsem certifikovaná masérka. K masážím mne dovedla dlouholetá intenzivní práce s vlastním tělem a těly ostatních, a zájem o techniky, které navrací naše těla do přirozené rovnováhy.

V tanci a masážích nacházím propojení toho, co mne zajímá a fascinuje: osvobozené, zcitlivělé, propojené a vědomé tělo, energie, dotyk, přítomný okamžik, neverbální komunikace, společenství...

Odmala jsem se věnovala tanci a postupně tato záliba z dětství přerostla v mojí hlavní náplň. Cesta k tomu ale nebyla přímá, absolvovala jsem nejprve studium historie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, které vnímám jako velký vklad. Paralelně k tomu jsem se dál vzdělávala v oblasti současného tance a fyzického divadla.

Spolupracovala jsem s předními tvůrci, tanečníky a soubory české i zahraniční scény (420PEOPLE, Burki&com, Ceren Oran&Moving Borders ve spolupráci s Move Ostrava, Michal Záhora/Pulsar, Ostružina, Crew Collective, VerTeDance, 420People, Ostružina, CieLaroque/Helene Weinzierl, DOT504, Jozef Fruček a Linda Kapetanea, Akram Khan Company, Jarek Cemerek, Yuri Korec, Thomas Steyaert, CieWilliDorner, Crystal Pite, I.M.Popovici, Jan Kodet aj.), s divadelními režiséry (Petrou Tejnorovou a Jiřím Havelkou pro VerTeDance a s Danielem Špinarem pro Národní divadlo), a předními hudebníky ( Zrní, Clarinet Factory, Beata Hlavenková, Prague Improvisation Orchestra aj.).

Vystupovala jsem na mnoha tanečních a divadelních festivalech v Česku, Evropě, Asii a Africe.

Získala jsem ocenění za interpretaci: Cena Thálie 2023 v kategorii Balet, tanec a pohybové divadlo za duet Where/420People, širší nominace na Cenu Thálie 2020 v kategorii Balet, tanec a pohybové divadlo za sólové představení Generace X/Pulsar. Tanečnice roku 2017 a 2008 udělené mezinárodní porotou na České taneční platformě, tamtéž Cena za interpretaci v roce 2000 a nominace na Cenu Thálie v roce 2008. Sólové představení Comida para dos/Duo para ella v choreografii Helene Weinzierl/CieLaroque získalo The Best Solo performance na Masdanza Festival 2004.

Jako taneční a pohybová pedagožka působím na Katedře tance na HAMU, na DAMU - KALD a na konzervatoři Duncan Centre. V minulosti jsem vedla pohybové a taneční lekce v Čechách (Artual, Studio Alta, Pražský komorní balet, Janáčkova Konzervatoř v Ostravě, soukromá taneční studia a letní taneční školy) i v zahraničí (Point Park University – hostující pedagog v hodinách Maree Remalia (USA), Staycee Pearl Dance Projects (USA), Bodiography (USA), Attack Theatre (USA), Konzervatoř Jána Bellu v Banské Bystrici, soukromá taneční studia).

Intenzivní práce s tělem mě přivedly k technikám, které navracejí tělu rovnováhu a harmonizují naše bytí. 

V roce 2009 jsem absolvovala rekvalifikační masérský kurz v Dexter Academy a v následujících letech jsem se seznámila s dalšími technikami a druhy masáží (deep tissue, havajská masáž lomi lomi, postizometrická relaxace, indická masáž hlavy). Po seznámení s thajskou masáží jsem v roce 2013 absolvovala intenzivní kurz Professional Thai Massage for Health v Chetawan Thai Traditional Massage School v Bangkoku v Thajsku.