zpátky na výpis

The Urge Grows (2022)

Taneční představení německé choreografky Ceren Oran pro veřejný prostor založené na improvizacích během lockdownu

unikátní zpracování tématu odcizení a nemožnosti svobodné tvorby

Open-air projektu THE URGE GROWS propojuje německou, českou a slovenskou taneční scénu a proběhne v sobotu 25. června od 18:00 na plzeňském Náměstí Republiky. Pro diváky z jiných koutů Česka i světa, se uskuteční on-line stream na Facebookové stránce MOVE Ostrava.

Slovenské koprodukce se ujal oravský festival tance Tanečno, na české straně se kromě MOVE Ostrava na organizaci podílí olomoucké Divadlo na Cucky a plzeňská Moving Station. Tam také probíhají společné zkoušky německého, českého i slovenského tvůrčího týmu přímo pod vedením německé choreografky. Za umožnění této tvůrčí rezidence vděčíme také Nové síti a jejímu programu Art-in-res.

Poté se všechny týmy rozjedou zpět do svých zemí předávat získané zkušenosti a energii na dalších místech veřejného prostoru. Cílem The Urge je totiž mimojiné prezentace současného tance jako formy performance a jeho konfrontace se širším publikem v nečekaných prostorách. 

The Urge Grows
Mezinárodní tvůrčí tým projektu:
Koncept, umělecké vedení a choreografie: Ceren Oran
Choreografická spolupráce: Maayan Reiter, Rotem Weismann
Nastudování: Jin Lee
Tančí: Jin Lee, Laura Manz, Jihun Choi, Lena Klink, Rotem Weismann, Lukas Malkowski, Klára Ešnerová, Helena Arenbergerová, Michal Heriban, Michaela Kadlčíková, Tomáš Pražák, Jana Ryšlavá, Miriam Budzáková, Matúš Szegho, Paulína Šmatláková, Andrej Štepita, Lukáš Záhorák
Hudba: Hüseyin Evirgen (elektronika), Jeannot Salvatori (DE), Marcela Kučová (CZ)
Vznik projektu: Ceren Oran & Moving Borders, MOVE Ostrava a Tanečno
Rezidence: Moving Station, Divadlo na cucky
Turné podpořila Nová síť

https://www.moveostrava.cz/the-urge-grows

Recezne:

https://www.tanecniaktuality.cz/recenze/the-urge-grows-potreba-byt-spolu-ted-a-tady